cellulit na nogach

Wygraj z cellulitem raz na zawsze!

Wygraj z cellulitem raz na zawsze!
5 (100%) 1 głosy

Czym jest cellulit?

Cellulit jest to przypadłość typowo kobieca. Przypadłość ta polega na nierównomiernym rozłożeniu się tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. W wyniku tego skóra traci jędrność, jej powierzchnia jest pofałdowana, ma charakterystyczne zgrubienia. Dotyczy to przede wszystkim takich miejsc jak uda, pośladki, brzuch, ramiona czy biodra. 

Rodzaje cellulitu:

  • cellulit wodny– może on pojawić się u każdej kobiety. Powstaje gdy zaburzony jest naturalny rytm hormonalny, który reguluje gospodarkę wodną organizmu. W efekcie tego nadmierne ilości wody zostają zatrzymane w organiźmie. Na ten rodzaj cellulitu szczególnie podatne są więc kobiety w ciąży, nastolatki w okresie dojrzewania oraz kobiety przechodzące menopauzę, ponieważ wówczas w ich organiźmie mają miejsce znaczne wahania poziomu hormonów.
  • cellulit tłuszczowy– pojawia się on u kobiet, które mają zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej. Narażone na niego są więc panie z nadwagą czy z zaburzeniami przemiany materii. Niestety w przypadku tego rodzaju cellulitu potrzeba sporego wysiłku ze strony pań by przywrócić skórze ładny wygląd.  Ważna jest zmiana diety, aktywność fizyczna i regularne zabiegi pielęgnacyjne.

Jakie zabiegi są skuteczne w zwalczaniu cellulitu?

Obecnie możemy zauważyć, że coraz to bardziej rozwija się medycyna estetyczna. Dieta, aktywność fizyczna i zabiegi pielęgnacyjne wykonywane regularnie mogą pomóc skutecznie zwalczyć cellulit. Jednak jakie stosować zabiegi, by uzyskać upragniony efekt gładkiej i zadbanej skóry? Na tą chwilę największą popularnością cieszy się laserowe usuwanie cellulitu. Zabieg ten składa się z trzech istotnych faz:

  • laser diodowy– pobudza krążenie w żyłach, tętnicach i naczyniach limfatycznych
  • masaż – zwiększa elastyczność skóry
  • krioterapia– stymuluje obrzęki i poprawia działanie lasera

W czasie powyższego zabiegu dochodzi do pobudzenia mechanizmów usuwania martwych komórek oraz dotlenienia tkanek podskórnych. Zbędne produkty powstałe podczas laserowego zwalczania cellulitu zostają w naturalny sposób wydalone z organizmu. Proponowana ilość takich zabiegów to 10 – 15 sesji w odstępie jednego dnia. Poprawa wyglądu skóry widoczna jest już po 2 – 3 zabiegach.

Krem na cellulit

Jest to najtańszy i najłatwiej dostępny sposób walki z cellulitem. Jednak przy tej metodzie na efekty trzeba czekać dłużej oraz stosować krem regularnie. Poprawia on jędrność i elastyczność skóry, co za tym idzie towarzyszący nam cellulit robi się mniej widoczny. W połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi możliwe jest znaczne jego zredukowanie się jednak należy bardzo tego pilnować, bo może to być efekt krótkotrwały.

cellulit vialiseDepilacja laserowa

Laserem można zdziałać prawdziwe cuda. W trosce o piękną i gładką skórę przychodzi nam taki zabieg jak usuwanie cellulitu ale również depilacja laserowa. Jest to metoda, na którą decyduje się coraz więcej pań. Jest to obecnie najbardziej skuteczna forma usuwania niechcianego owłosienia. Warto zatem przyjrzeć się jej uważniej i wybrać jak najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb gabinet kosmetyczny.

Godnym polecenia jest tu zapewne laser Vectus, który doskonale dba o swoich klientów. Ból podczas zabiegu oczywiście jest niewielki i porównywalny raczej do szczypania jednak laser Vectus oferuje klientom system Active Cooling, dzięki któremu podczas zabiegu skóra jest na bieżąco ochładzana. Taki system całkowicie eliminuje uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Laser ten daje długotrwały efekt pięknej i gładkiej skóry. Niektóre panie skarżą się, że krępujące owłosienie odrasta nawet w przeciągu kilku godzin. To uporczywy problem szczególnie dla kobiet.W takich przypadkach możemy skierować pacjentkę na konsultacje do dermatologa, który będzie w stanie określić, czy taka sytuacja nie jest efektem poważniejszych problemów. Pamiętać jednocześnie należy, że zabiegi depilacji Vectus wykonywane są również z zaleceń dermatologów. Laser ten jest efektem wieloletniej pracy naukowców z Harvard University. Posiada on także system Photon Recycling, dzięki któremu światło odbite od skóry trafia z powrotem do urządzenia. Sprawia to, że zabieg depilacji jest jeszcze bardziej efektywny. 

Depilacja laserem Vectus jest przede wszystkim gwarancją wygody. Owłosienie usunięte dzięki laserowi nie pojawia się przez dłuższy czas dzięki czemu możemy zapomnieć o codziennej depilacji niechcianych włosków i cieszyć się idealnie gładką skórą, która wpływa na nasz komfort.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

8 + 1 =