ekstrakty z liści na pryszcze

Walka o piękną cerę – jak pozbyć się pryszczy?

Walka o piękną cerę – jak pozbyć się pryszczy?
5 (100%) 4 głosy

Pryszcze, największa przeszkoda w perfekcyjnym wyglądzie twarzy…Sposoby na pryszcze, których stosowanie jest regularnym zajęciem łazienkowym, nie pomagają? Kolejne, cudowne środki okazują się nieskuteczne, wyciskanie pryszczy stało się stałym punktem porannej toalety?  Zastanawiając się, jak pozbyć się pryszczy, przeglądając dziesiątki stron internetowych, testujesz produkt po produkcie, zostawiając w drogerii niemałe sumy… Może nadszedł więc moment, żeby zastanowić się, jak szybko pozbyć się pryszcza i zapomnieć o problemie?

Jak pozbyć się pryszczy – poznaj przyczyny problemu

Pryszcze powstają w wyniku choroby skóry, jaką jest trądzik. Gdy gruczoły łojowe, produkujące łój, wytwarzają zbyt dużą jego ilość, i wnikając do ujścia mieszka włosowego, powodują zbyt duże zrogowacenie, powstaje tak zwany czop rogowy. W ten sposób mieszek włosowy zostaje wysunięty ku górze. Wydzielanie łoju zostaje zablokowane, co powoduje gromadzenie się nadmiaru łoju w wytworzonym woreczku. Ta przestrzeń, wypełniona tłuszczami i keratyną, to zaskórnik, który powoduje wzrost wytwarzania bakterii. Te sprawiają, że tłuszcze dzielą się na mniejsze jednostki, wolne kwasy tłuszczowe, które powodują powstawanie stanów zapalnych. Ilość wydzieliny, zbierającej się w kanalikach, przestaje się w nich mieścić, gdy rozlewają się na okoliczne tkanki, powiększa się stan zapalny i tworzą się pryszcze. Tylko dermatolog może określić, z jakim rodzajem pryszczy i problemem mamy do czynienia, dlatego warto umówić się na konsultację.

Pryszcze, powstające w strefie T, są najbardziej powszechne, poza nimi często spotyka się:

  • pryszcze na brodzie,
  • pryszcze na szyi,
  • pryszcze na plecach,
  • pryszcz w uchu.

Każdy z nich wymaga innego podejścia i leczenia. Mapa pryszczy może być pomocna w określaniu pryszczy, ale stanie się elementem historii po poznaniu odpowiednich sposobów pielęgnacji.

Najskuteczniejszy sposób na pryszcze

naturalne ekstrakty na pryszczePrzede wszystkim należy walczyć z przyczyną powstawania pryszczy. Samo oddziaływanie na objawy choroby jest niewystarczające. Jeżeli zaczniesz dbać o wewnętrzne warstwy skóry, eliminując problem z gruczołami łojowymi, pozbędziesz się pryszczy.

Pryszcze na twarzy, pryszcze na czole, to najczęstsze miejsca, gdzie pojawiają się nieproszone krosty. Wysuszanie twarzy nie będzie efektywne. Aby pozbyć się niedoskonałości i nawilżyć skórę, warto zastosować serum Sevolium, który dzięki swoim naturalnym składnikom doskonale nawilża cerę, dbając aby była ona odżywiona, matowa, nawilżona i gładka. Pryszcze na głowie, a nawet pryszcze w uchu, zostaną wyeliminowane, dzięki pozytywnemu oddziaływaniu Sevolium na skórę. Pryszcze podskórne, sprawiające wiele bólu, pozostaną niemiłym wspomnieniem.

Jak pozbyć się pryszczy domowymi sposobami?

Można walczyć z pryszczami także w domu, dodatkowo wykonując maseczki z naturalnych składników. Po rozpoznaniu, z jakim rodzajem trądziku mamy do czynienia, możemy wykonać np. maseczkę z drożdży na trądzik. Warto w ten sposób oczyszczać skórę, wspomagając się w antybiotykoterapii czy kuracji serum.

 

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

− 4 = 2