Prosaki – sposoby na skuteczne pozbycie się białych grudek

Prosaki – sposoby na skuteczne pozbycie się białych grudek
5 (100%) 2 głosy

Prosaki na twarzy to niewielkie zmiany skórne w postaci żółtych lub białych kuleczek, o średnicy ok 1mm, które wyglądem mogą przypominać trądzik. Nie jest to jednak dolegliwość zagrażająca zdrowiu czy życiu, a jedynie bezobjawowy defekt estetyczny. Zazwyczaj jest to efekt nadmiernego gromadzenia się sebum w ujściach gruczołów łojowych. Najczęściej można spotkać prosaki pod oczami, na ustach, a czasem nawet na powiece. Zdarzają się również przypadki, gdy prosaki pojawiają się w okolicach intymnych.

Prosaki – leczenie

Prosaki na powiece czy nawet wyjątkowo uciążliwe pod względem estetycznym prosaki na ustach na szczęście są zmianą, którą w łatwy sposób można wyleczyć, pod warunkiem, że zabieg zostanie przeprowadzony w specjalistycznym salonie kosmetycznym, gdzie wykwalifikowany lekarz na podstawie badania jest w stanie określić jak usunąć prosaki skutecznie i na trwałe. W sytuacji, gdy zmiany są łagodne i we wczesnym stadium zazwyczaj wystarczy wykonanie mikrodermabrazji, w pozostałych przypadkach zaleca się na prosaki usuwanie mechaniczne.

  • Mikrodermabrazja diamentowa – rodzaj peelingu wykonywanego przy pomocy głowicy pokrytej drobinkami diamentów. Kuracja polega na ścieraniu naskórka, który kolejno zasysany jest przez głowicę. Głębokość wykonania mikrodermabrazji kontrolowana jest przez kosmetologa, poza tym jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Pozwala na dokładne oczyszczenie i wyrównanie struktury skóry.
  • Peelingi chemiczne – zabieg polega na aplikacji na skórę wybranego kwasu, który wniknąć powinien w głębsze warstwy skóry doprowadzając w ten sposób do pozbycia się starych warstw skóry, nadmiaru łoju czy innych zanieczyszczeń z okolic gruczołów łojowych.

Aktualnie w internecie dostępnych jest wiele porad i wskazówek jak radzić sobie z prosakami w warunkach domowych. Mimo to jednak nie warto robić tego samodzielnie. Wyciskanie i nakłuwanie prosaków może skutkować bardzo poważnymi komplikacjami nie tylko estetycznymi, gdy na skórze pozostaną blizny, ale przede wszystkim zdrowotne wywołane pojawieniem się infekcji. Co więcej w drogeriach czy aptekach na próżno szukać preparatów mogących ułatwić usuwanie prosaków, gdyż takowe po prostu nie istnieją. Jedynym skutecznym, a przy okazji bezpiecznym sposobem usuwania prosaków jest leczenie zabiegowe przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

− 1 = 1