Jak uzyskać czystą cerę?

Popularny wybór – tabletki na trądzik

Popularny wybór – tabletki na trądzik
5 (100%) 10 głosy

Gdyby zapytać przypadkowych przechodniów, jaki problem skórny kojarzy im się z wiekiem młodzieńczym, z pewnością padłaby odpowiedź – trądzik. Według najnowszych opinii dermatologów, na tę chorobę cierpi też coraz więcej osób pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Dla początkowych symptomów choroby lub niewielkich zmian, skuteczne są kosmetyki i maści punktowe, kiedy te metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, niektórzy sięgają po tabletki na trądzik. 

Skład leków na trądzik

Winowajcą obserwowalnych na skórze zmian jest nadprodukcja łoju, który wydzielany jest przez gruczoły łojowe. Badania wskazują, że główne przyczyny trądziku to:

 • stres,
 • nieprawidłowy sposób odżywiania (fast food, nadmiar soli, cukru itp.),
 • niewłaściwa pielęgnacja (złe oczyszczanie twarzy, nadmierne wysuszanie),
 • zaburzenia hormonalne,
 • uwarunkowania genetyczne.

Bazą, która ma w składzie lek na trądzik, jest najczęściej izotretynoina, której zadaniem podstawowym jest ograniczenie wydzielania sebum. Najczęściej stosowane tabletki na trądzik na recepte, które zawierają w składzie tę substancję i jednocześnie wykazują najskuteczniejsze działanie to:

 • izotek,
 • aknenormin,
 • roaccutane,
 • axotret,
 • curacne.

Izotretynoina i jej skutki uboczne

Oprócz potwierdzonego działania antytrądzikowego, które znajduje potwierdzenie na wielu forach internetowych, ludzie poszukuja tez odpowiedzi na pytanie:Czy tabletki przeciwtrądzikowe są skuteczne i bezpieczne? „Izotretynoina skutki uboczne”. Do najczęstszych niepożądanych efektów działania tych leków należą:

 • wysuszenie naskórka,
 • złuszczanie skóry,
 • swędzenie,
 • wysuszenie błon śluzowych,
 • obniżenie nastroju.

Gdyby jednak zapytać o izotretynoina opinie, to okazuje się, że leki zawierające ten składnik cieszą się dużą popularnością, ponieważ dla wielu osób, to jedyny skuteczny sposób na walkę z trądzikiem. Poniżej znajduje się zestawienie kilku leków na bazie izotretynoiny wraz z opisem.

Popularne tabletki przeciwtrądzikowe – przegląd

Izotek, czyli tabletki hormonalne na trądzik, przepisywane są pacjentom, którzy stosowali inne sposoby zwalczania trądziku, ale nie przyniosły one efektywnych zmian w wyglądzie skóry. Terapia lekiem Izotek prowadzona jest maksymalnie do pół roku, stale pod kontrolą dermatologa, który decyduje o częstotliwości i ilości przyjmowania leku.  Leki hormonalne na trądzik, takie jak izotek, nie mogą być łączone z pielęgnacją  kosmetykami, które wysuszają skórę lub powodują zdzieranie naskórka (silnie wysuszające kremy na trądzik, maseczki złuszczające itp.). Dodatkowo osoby stosujące ten lek nie powinny się opalać.

Aknenormin jest lekiem, który stanowi sposób na leczenie trądziku izotretynoiną. Przeznaczony dla pacjentów cierpiących z powodu silnych i niepoddających się innym metodom objawom trądziku. Izotretynoina na trądzik oddziałuje poprzez przejęcie kontroli nad receptorami regulującymi proces rogowacenia skóry, przyspieszając tym samym obumieranie i usuwanie zbędnego naskórka. Lek znacząco zmniejsza też widoczność blizn, przebarwień oraz uaktywnia proces wydzielania kolagenu. Terapia lekiem trwa około 6 miesięcy, a pacjenci dostrzegają poprawę wyglądu skóry już po trzech miesiącach.

Roaccutane to lek, który dezaktywuje działanie części gruczołów łojowych, przez co ogranicza natężenie łoju na skórze. Działanie leków, które w składzie zawierają izotrtynoinę, jest tak silne, że zdecydowana większość lekarzy proponuje przed podjęciem terapii z wykorzystaniem tego środka inne dostępne metody leczenia. Minimalny czas stosowania leku to 4 tygodnie.

Axotret jest przepisywany pacjentom z długotrwałymi i poważnymi zmianami skórnymi, zakwalifikowanymi do zmian trądzikowych. Uciążliwy proces leczenia i niekorzystne efekty uboczne, nie odstraszają potencjalnych użytkowników, ponieważ według opinii pacjentów lek przynosi wymierne korzyści. Lek, ma postać tabletek, które należy spożywać w trakcie posiłków. Ze względu na silne działanie złuszczające leku, powinno się w trakcie terapii zadbać o właściwe nawilżenie skóry od zewnątrz odpowiednimi kremami. [zobacz więcej]

Curacne, czyli lek z grupy retinoidów, który wykazuje silne działanie złuszczające i wysuszające. Stosowanie leku zaleca się osobom, u których występują ciężkie i długotrwałe zmiany trądzikowe i wykorzystano już inne dostępne metody walki z trądzikiem. Curacne ma postać kapsułek, które należy stosować według zaleceń lekarza. Najlepiej przyjmować przepisane dawki w czasie posiłku. Leczenie trwa do 24 tygodni.

 

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

+ 19 = 26