Ostuda

Ostuda – problem dermatologiczny, który łatwo pokonasz!

Ostuda – problem dermatologiczny, który łatwo pokonasz!
5 (100%) 7 głosy

Ostuda to nic innego jak przebarwienie skóry związane z zaburzeniem produkcji melaniny, które powstaje w miejscach eksponowanych na światło słoneczne. Ostuda przybiera postać szarych lub brązowych plam. Najczęściej występuje jako przebarwienia na twarzy ze względu na nieuniknione eksponowanie tej części ciała na działanie promieni słonecznych, zwłaszcza w okresie letnim.

Przebarwienia na skórze – przyczyny ich powstawaniaOstuda

Przebarwienia na skórze bardzo często związane są ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w ludzkim organizmie. Niestety najbardziej narażoną grupą na tego typu schorzenie jest płeć żeńska.

Wszelkie zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety niezwykle predysponują do jej powstania i dlatego też bardzo często powstaje tzw. ostuda ciążowa. Oprócz tego ostuda może powstać w wyniku stosowania antykoncepcji czy niektórych kosmetyków. Zdarza się również, że w rodzinie występują skłonności genetyczne do występowania tego typu zaburzeń.

Więcej na temat ostudy możesz przeczytać na: https://drkonczalska.pl/arts/ostuda-przebarwienia-na-skorze-co-zrobic-aby-sie-ich-pozbyc/

Plamy od słońca, które łatwo pokonasz stosując poniższe zabiegi

Plamy od słońca są dość częstym zaburzeniem dermatologicznym. Warto zapoznać się ze skutecznymi zabiegami, które pozwolą na trwałe pozbycie się tego problemu.

  • Laser frakcyjny Harmony – wiązka lasera dociera do głębokich warstw skóry, gdzie następuje mikrouszkodzenie w jej strukturze, co w efekcie pobudza wszelkie procesy samoodnowy oraz produkcje nowych wiązań kolagenowych. Dla najlepszego efektu należy przejść kilka serii zabiegu. Ostuda ulega znacznej redukcji. Skóra jest w znacznie lepszej kondycji a jej koloryt wyrównany.

  • Dermamelan/Cosmelan – zabiegi, które odbywają się dwuetapowo. Pierwszy etap polega na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu, którego nie należy zmywać przez 5-10 godzin. Dokładny czas określany jest przez lekarza w zależności od stanu i rodzaju skóry pacjentki. Drugi etap polega na zastosowaniu przez pacjentkę kremu w celu utrzymania pozyskanego efektu. Pełna kuracja trwa około 3 miesięcy. Różnica między Dermamelanem a Cosmelanem jest taka, że pierwszy z nich ma większe stężenie składników aktywnych.

  • leczenie peelingami chemicznymi – bardzo często ostuda zostaje poddana działaniu konkretnych kwasów tj. migdałowy pirogronowy, salicylowy oraz glikolowy. Specjalista dobiera odpowiedni skład na podstawie zebranego wywiadu i oceny stanu skóry. Polecana ilość serii peelingów oscyluje w granicach 4 do 6 wykonywanych w odstępach kilkutygodniowych. Sam zabieg trwa 30 minut, a tuż po nim skóra może być nieco zaczerwieniona. Ważne jest by przez kilka tygodni unikać ekspozycji na słońce oraz stosować filtry przeciwsłoneczne. Naskórek będzie ulegał stopniowemu złuszczaniu, którego absolutnie nie należy zdrapywać, zwłaszcza gdy jest to ostuda na twarzy.

Ostuda – schorzenie, którego możesz uniknąć

Ostuda jest schorzeniem, którym wbrew pozorom łatwo zapobiec. Leczenie ostudy jest dość kosztowne lecz efektowne. Natomiast warto mieć na uwadze fakt, że ostuda wynika z konkretnych przyczyn. Jeżeli dana osoba jest świadoma i posiada niezbędną wiedzę będzie potrafiła uniknąć szpecących przebarwień.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

38 − 30 =