chude nogi

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Popękane naczynka na nogach Popękane naczynka na nogach nie wyglądają estetycznie dlatego ich pojawienie się w widocznym miejscu, szczególnie na nogach jest problematyczne i powoduje kompleksy. Naczynka takie pojawiają się w postaci pajączków, których wyróżniamy dwa rodzaje: pajączki podskórne (teleanglezje) i żyłki. Teleanglezje osiągają średnicę ok. milimetra, zlokalizowane są tuż pod skórą. Zazwyczaj są niebieskosine […]

udar mózgu a udar słoneczny

Udar mózgu i udar słoneczny

Wiele osób nie wie, że udary dzielą się na kilka rodzajów. Udar mózgu, a udar słoneczny to całkiem inne choroby, które mają różne podłoże i różne konsekwencje dla zdrowia. Jedno je łączy – są to stany, które bezpośrednio zagrażają życiu pacjenta, dlatego ważne jest jak najszybsze udzielenie pomocy medycznej.

Jak prawidłowo wykonać regulację brwi?

Brwi podkreślają piękno oczu i dodają charakteru ludzkiej twarzy pod warunkiem, że są one dobrze wymodelowane. Niemniej jednak regulacja brwi nie jest zadaniem trudnym i można w łatwy sposób wykonać ją samodzielnie, albo w profesjonalnych placówkach. Coraz popularniejsza jest również regulacja brwi u mężczyzn, którą wykonuje się jak u kobiet. Zarówno regulacja brwi, henna na […]

Leczenie opryszczki

Opryszczka to przykra dolegliwość, która dotyka wielu osób, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. W jaki sposób przebiega leczenie tej choroby i czy istnieją domowe sposoby, które mogą wspomóc gojenie się zmian?

Opryszczka narządów płciowych

Częstą zmianą skórną jest opryszczka. Jest wywoływana przez wirusy HSV i HSV2. Te mikroorganizmy są zaraźliwe. Najczęściej do zakażeń dochodzi w okresie dziecięcym. Z czasem i wiekiem, częstość występowania opryszczki zwiększa się. Aż dziewięćdziesiąt procent dorosłych jest nosicielami wirusa opryszczki.

Opryszczka u dzieci

Opryszczka wydaje się chorobą niezbyt niebezpieczną. Wiele osób bagatelizuje tego typu zmiany skórne, nawet jeśli pojawiają się one regularnie. Jak się jednak okazuje, wirus powodujący opryszczkę, może być przyczyną groźnych powikłań, zwłaszcza u małych dzieci. Na co należy zwracać uwagę i w jaki sposób jest leczona opryszczka u dzieci?

Opryszczka w ciąży

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, w wielu krajach aż 80% społeczeństwa jest nosicielami wirusa opryszczki. W większości przypadków nie wywołuje on jednak komplikacji zdrowotnych. Wirus opryszczki atakuje zazwyczaj wtedy, gdy organizm jest osłabiony inną chorobą, przemęczony lub narażony na silny stres. Dochodzi wówczas do jego uaktywnienia się.

Opryszczka w nosie

Opryszczka nosowa jest spowodowana przez ten sam wirus, co wirus opryszczki wargowej. W jaki sposób można leczyć tę formę opryszczki i o czym warto pamiętać w przypadku wystąpienia chorobowych zmian?

Opryszczka wargowa

Opryszczka wargowa to schorzenie wywołane przez wirusa. Konkretny patogen występuje u większości populacji, jednak nie u każdego wywołuje objawy choroby. W jaki sposób można zapobiec opryszczce i jak przyśpieszyć jej gojenie się, gdy już się pojawi?

Przyczyny opryszczki

Poznanie przyczyny choroby często prowadzi do jej wyleczenia. Jak jest w przypadku opryszczki i czy możliwe jest całkowite uwolnienie się od tego schorzenia? Przyczyna opryszczki jest obecnie poznana. Powodem schorzenia jest wirus HSV. W przypadku opryszczki wargowej, jest to typ wirusa HSV-1, a w przypadku opryszczki narządów płciowych – HSV-2. Niestety, poznanie przyczyny opryszczki nadal […]

Sposób na opryszczkę

Wirus opryszczki zwykłej HSV to powszechnie występujący w populacji problem – w Polsce 90% osób miało kontakt z tym wirusem. Istnieją dwa typy wirusa, powodujące infekcje wargowe oraz układu moczowo-płciowego. Tym, co wyróżnia infekcje opryszczkowe, jest nieuleczalny, nawrotowy charakter.

Wirus opryszczki

Wirus opryszczki (HSV), czyli tak zwany Herpes Simplex, ma dwie odmiany. Zarówno HSV-1, jak i HSV-2 mogą być przyczyną poważnych powikłań, dlatego najlepiej nie bagatelizować objawów choroby, zwłaszcza jeśli zmiany pojawiają się dość często. W jaki sposób wirus opryszczki dostaje się do organizmu i czy można skutecznie z nim walczyć?