Opryszczka na ustach

Opryszczka na ustach
5 (100%) 14 głosy

Problemem bardzo dużej liczby osób jest opryszczka na ustach. Coraz więcej ludzi ma z tym kłopot. Zatem czym dokładnie jest tego typu zmiana oraz w jaki sposób możemy sobie z nią poradzić?

Należy mieć świadomość, iż opryszczka na wargach to nic innego, jak zmiana, która została wywołana wirusem HSV1. Jego pełna nazwa brzmi Herpes simplex i możemy się nim zarazić drogą kropelkową. Przykładowo, jeżeli piejemy z jednego kubka z osobą, która jest chora lub też jemy tymi samymi sztućcami, czy też całujemy się z nią, możemy zostać zakażeni.

Objawy opryszczki na ustach (wargach)

Pierwsze objawy opryszczki, która pojawia się na naszych wargach, to przede wszystkim zaczerwienione miejsce. Później w tym samym miejscu mogą pojawić się pęcherze, które będą zawierać charakterystyczny, surowiczy płyn. Niestety, po pewnym czasie samoistnie pękną, pozostawiając otwartą, bolącą ranę. Należy mieć świadomość, iż takie zmiany, zwłaszcza na ustach, często bardzo swędzą i bolą, a także trudno się goją. Jeżeli chcemy uniknąć dyskomfortu, powinniśmy zdecydować się na stosowanie odpowiednich leków.

Czego nie robić przy opryszczce na ustach

Warto pamiętać, iż opryszczki na wardze nie możemy w żadnym wypadku rozdrapywać w momencie, gdy będzie ona już zaschnięta i będzie się złuszczała. Takie działanie może doprowadzić nie tylko do jej rozprzestrzenienia się, ale również powinniśmy być świadomi tego, iż może dojść do zakażenia.

Jeżeli na naszej wardze pojawiła się taka zmiana, powinniśmy zaprzestać uprawiania stosunku oralnego. Gdy mamy na ustach opryszczkę, możemy nią bowiem zarazić naszego partnera. Wówczas wirus przedostanie się na jego genitalia, co może okazać się nie tylko bardzo bolesne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zatem jak sobie radzić, jeżeli już takie zmiany zauważymy na naszych ustach?

Sposoby na opryszczkę na ustach

Przede wszystkim, jeżeli zauważymy na naszych ustach pęcherzyki, powinniśmy od razu udać się do apteki po odpowiednie leki. Stosowanie właściwych leków od początku rozwoju choroby może spowodować zmniejszenie dyskomfortu związanego z opryszczką. Preparatów, których możemy stosować na takie zmiany, jest bardzo wiele. Najbardziej popularne są przede wszystkim różnego rodzaju maści.

Tego typu preparaty nie tylko wysuszają powstałą zmianę, ale także sprawiają, iż stan zapalny znika i opryszczka zdecydowanie szybciej się goi. W aptece możemy zakupić także specjalne sztyfty do ust. Dzięki nim skóra nie będzie zbyt sucha i tym samym jeżeli nasza opryszczka się zagoi, nie pęknie ponownie. Warto pamiętać, iż możemy także zakupić różnego rodzaju olejki do wmasowywania w usta, jak również płyny. Nie powinniśmy zapominać również o specjalnych plastrach, na których zakup decyduje się coraz więcej kobiet. Bardzo szybko pozwalają nam pozbyć się zmian, a co więcej – możemy na nie nałożyć szminkę.

Bardzo dużo osób ma problem z opryszczką. Możemy się nią zarazić drogą kropelkową. Jednak powinniśmy pamiętać, iż choć nie ma obecnie żadnych metod, które pozwoliłyby nam uodpornić się na ten wirus, należy pamiętać, iż jeżeli nasz organizm nie będzie osłabiony, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że opryszczka na wardze u nas wystąpi.

2 myśli na temat “Opryszczka na ustach

  1. Moja żona ma co jakiś czas opryszczkę na ustach. Początkowo bardzo się pilnowałem, żeby nie zarazić się wirusem opryszczki. Nie piłem z tej samej szklanki, nie dojadałem po niej jedzenia z jej talerza, a nawet nie dokańczałem frytek w makusiu. Ale od jakiś dwóch lat już się tak nie pilnuję, właściwie nie zwracam na to kompletnie uwagi i okazało się, że jakoś wirusa opryszczki nie mam. Nigdy nie miałem opryszczki, choć naprawdę nie zwracam uwagi na to, co wszyscy mówią, żeby nie zarazić się opryszczką drogą kropelkową.

  2. Jak ktoś ma opryszczkę na ustach to nie powinien się nawet całować z innymi osobami. Jakie to jest obrzydliwe! Jak widzę obściskującą się ostatnio parę w autobusie i on ma opryszczkę i co chwilę się całują! Bleeeee

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

− 6 = 1