O depilacji laserowej

O depilacji laserowej
5 (100%) 5 głosy

Depilacja – co to jest?

Depilacja to zabieg usuwania zbędnego owłosienia z naszego ciała. Depilacja może być czasowa lub trwała, mechaniczna lub chemiczna. Jeszcze do niedawna najpopularniejszą metodą, jaką stosowano w gabinetach kosmetycznych była depilacja woskiem. Jednak zabieg ten przy całej swojej skuteczności i trwałości jest traktowany jako zabieg bolesny, a to znaczy, że gdy pojawia się inna metoda jeszcze skuteczniejsza a bezbolesna, kierujemy naszą uwagę właśnie na nią.

I taką metodą bezbolesną a wyjątkowo skuteczną jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera. Zabieg ten wykonujemy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym dysponującym takim urządzeniem. Wiązka lasera wnikając w naszą skórę niszczy cebulkę włosa razem z jego korzeniami. Energia wytwarzana przez laser wnika w barwnik włosa, czyli melaninę, następnie zamienia się w energię termiczną i tą energią niszczy cebulkę włosa. Proces ten jest nieodwracalny. Cała trudność tego zabiegu polega na odpowiednim doborze mocy lasera i czasu trwania danego impulsu, a te czynniki z kolei zależą od rodzaju skóry i właściwości włosa (więcej w tym temacie – wejdź tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html).

Zabieg ten traktowany jest jako całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny.

Jak działa depilacja laserowa?

Podstawowym czynnikiem decydującym o powodzeniu tego zabiegu jest selektywna fototermoliza, czyli zasada odpowiedniego dopasowania długości wiązki światła lasera do czasu trwania poszczególnego impulsu laserowego. Wiązka światła laserowego ma uszkodzić tkankę, jak najmniej wpływając na pozostałe, otaczające włos tkanki.

Laserowa wiązka światła ma za zadanie uszkodzenie melaniny, w obszarze, który odpowiada za wzrost włosa, nie działając jednocześnie, nie ogrzewając reszty skóry. Najlepsze efekty depilacja laserowa przynosi osobom, których owłosienie ma czarne lub brązowe zabarwienie.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Pierwsza wizyta w gabinecie kosmetycznym polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Kosmetolog musi ocenić stan, rodzaj skóry i typ włosa. To one zadecydują o prawidłowym doborze parametrów lasera podczas zabiegu. Podczas tej wizyty, kosmetolog powinien przeprowadzić próbę laserową, która ostatecznie ustali wszystkie cechy przyszłego zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pacjent gabinetu kosmetycznego, który oczekuje zabiegu depilacji laserowej musi przygotować się do tego zabiegu. Po pierwsze nie może się opalać ani w sposób naturalny, ani w solarium, co najmniej przez miesiąc przed zabiegiem. Miejsca, które zostaną potraktowane laserem muszą być suche, nie mogą mieć żadnych podrażnień oraz pacjent nie można stosować przed zabiegiem kremów depilujących przy najmniej przez tydzień.  Na miejsca, które mają zostać wydepilowane nie można aplikować przynajmniej przez 4 tygodnie przed zabiegiem kremów czy maści, które zawierałyby witaminę C, A, retinol, kwasy owocowe. Pacjent przed zabiegiem nie może również spożywać żadnych leków uczulających na słońce czy herbat ziołowych, których składnikiem może być dziurawiec lub nagietek.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

5 myśli na temat “O depilacji laserowej

  1. dobra metoda dla osób, które wiecznie nie mają czasu 🙂 ja zaoszczędziłam naprawdę dużo czasu.

  2. Czy tą metodą można też usunąć wąsy i brodę? Marzę o tym żeby nie musieć się golić 🙂 włosy z klaty też by się przydało usunąć

  3. Pamiętam jak wchodziła ta metoda, od tamtej pory nie mam włosów na nogach. Poinformowano mnie o tym, że być może już nigdy nie będę miała problemu z owłosieniem…i to była prawda!

  4. Lato już za pasem, a ja myślę o tym jaką metodę wybrać oprócz maszynek do golenia, których nie cierpię!

  5. Mam 17 lat, czy osoby niepełnoletnie mogą korzystać z takiego zabiegu?

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

25 + = 27