Na co pomaga czarnuszka?

Na co pomaga czarnuszka?
5 (100%) 8 głosy

Czarnuszka siewna to zioło, które jest warte uwagi. Posiada szereg cennych właściwości, które mogą być wykorzystywane w przypadku terapii wielu chorób. Na co pomaga czarnuszka siewna i w jaki sposób można ją zażywać? Czy wystarczy jednodniowa kuracja oczyszczająca?

Czarnuszka siewna pomaga przede wszystkim w przypadku nieprawidłowego działania układu odpornościowego. Dlatego powinny ją znać bardzo dobrze osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Czarnuszka nie zawsze jest w stanie zlikwidować dane schorzenie, jednak znacznie łagodzi objawy takich dolegliwości jak astma czy reumatyzm. Także w przypadku alergii czarnuszka działa przeciwko nagłym wyrzutom histaminy. To znacznie łagodzi objawy tej choroby. Wiesz, co na czystą wątrobę?

Czarnuszka może być wykorzystana także w przypadku, gdy niedomaga układ nerwowy. Dzięki zawartości cennych kwasów tłuszczowych, możliwa jest poprawa działania komórek nerwowych. Dzięki temu neurony mogą lepiej przewodzić impulsy elektryczne, co może zapobiegać lub leczyć chorobę Parkinsona. Złe działanie układu nerwowego może przejawiać się także poprzez występowanie stanów depresyjnych lub wahań nastrojów. Zaleca się stosowanie czarnuszki w tym przypadku, jednak jednocześnie należy pamiętać, że depresja wymaga terapii i nie można jej leczyć wyłącznie poprzez zażywanie wyłącznie ziołowych środków.

Czarnuszka może być zażywana także w przypadku chorób pasożytniczych. Obecnie istnieje wiele środków farmakologicznych działających przeciwko takim pasożytom jak tasiemce, jednak często powodują one skutki uboczne. Stosując czarnuszkę, szczególnie jako środek zapobiegawczy, można mieć pewność jej działania bez efektów ubocznych.

Czarnuszka to również dobry środek na wątrobę. Dlatego też znalazła się ona w preparacie Hepa Vitale. Oprócz niej w tej mieszance znajduje się ostropest plamisty oraz babka płesznik. Uzupełniają one i wzmacniają swoje działanie, dzięki czemu możliwe jest szybkie poprawienie działania wątroby. Zarówno czarnuszka jak i ostropest chronią wątrobę przed szkodliwymi substancjami, natomiast babka płesznik wspomaga ich usuwanie z przewodu pokarmowego.

Jedna myśl na temat “Na co pomaga czarnuszka?

  1. czarnuszka jest niezastąpiona, zawsze mam ją w kuchni. Ostatnio piję też HepaVitale, bo zawiera dużo czarnuszki siewnej i służy mi do oczyszczania wątroby. Świetna sprawa jeśli ktoś nie chce brać leków

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

+ 64 = 68