Mycoplasma objawy

Mycoplasma objawy
5 (100%) 15 głosy

Co to jest Mycoplasma?

Mycoplasma (Mycoplasma genitalium) to bakteryjna choroba przenoszona drogą płciową, na drodze kontaktów seksualnych i to bez odpowiedniego zabezpieczenia. Podobnie, jak większość chorób wenerycznych, zakażenie Mycoplasma nie daje początkowo żadnych typowych objawów, przez co jeszcze trudniej ją zdiagnozować. Najczęściej dochodzi do tego zupełnym przypadkiem. Co więcej, nierzadko Mycoplasma występuje w towarzystwie innych schorzeń drobnoustrojowych przenoszonych drogą płciową, mowa tu głównie o: chlamydiozie, zakażeniu Ueaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum czy Gardnerella vaginalis.

Mycoplasma – objawy choroby

Zarówno zakażenie Mycoplasma u mężczyzn, jak i u kobiet przebiega niemal bezobjawowo, przynajmniej w pierwszej fazie rozwoju choroby. Pierwsze symptomy mogące świadczyć o infekcji pojawiają się około tydzień po kontakcie z osobą zarażoną i najczęściej są wynikiem rozwoju nasilonego stanu zapalnego. U kobiet zakażenie przeradza się w infekcje pochwy, czyli głównie w bakteryjne zapalenie pochwy, dając jednocześnie typowe dla schorzenia objawy, takie jak:

 • świąd i pieczenie pochwy;
 • szczypanie w cewce moczowej;
 • obfite plamienie w pochwy, nietypowe upławy;
 • dyskomfort podczas stosunku;
 • zaburzenia miesiączek oraz krwawienie między miesiączkami.

U kobiet zakażenie Mycoplasma objawy dawać może również takie, jak w przypadku zapalenia pęcherza i cewki moczowej. Dolegliwości towarzyszy wówczas ból podbrzusza, parcie na pęcherz oraz uczucie jego całkowitego nieopróżnienia, pieczenie podczas oddawania moczu i zwiększona częstotliwość mikcji.

Z kolei Mycoplasma u mężczyzn wywołuje zazwyczaj nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, co wywołuje typowe dla infekcji objawy, takie jak:

 • nietypowy wyciek z cewki moczowej (ropny, śluzowo-ropny, wodnisty bądź śluzowy);
 • szczypanie w cewce moczowej;
 • ból i pieczenie podczas oddawania mikcji;
 • ból podczas stosunku, bolesny wzwód;
 • powiększone jądra

Dodatkowo, prócz bolesnych mikcji, może pojawić się krew w moczu u mężczyzny. Prócz tego stosunkowo często obserwuje się powiększone węzły chłonne w pachwinie, a w niektórych przypadkach również bolesne skurcze w dole brzucha. Więcej objawów możesz poznać na http://dobrywenerolog.pl/mycoplasma/objawy-mycoplasmy-genitalium/.

Warto zaznaczyć, że rozwijająca się i nieleczona Mycoplasma może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. W przypadku mężczyzn może to być zapalenie najądrza oraz gruczołu krokowego. Natomiast zakażenie u kobiet skutkuje zapaleniem szyjki macicy i narządów miednicy, co z kolei prowadzi nawet do niepłodności.

Zakażenie Mycoplasma, jak większość chorób wenerycznych jest schorzeniem, które dość trudno jest jednoznacznie i szybko zdiagnozować. Główna przyczyna leży zazwyczaj w tym, że infekcja przebiega bezobjawowo, a jeśli już pojawią się jakieś symptomy informujące o tym, że w organizmie pojawiło się zakażenie, są one niejednoznaczne. Zdarza się więc, że wizyty u specjalistów nie zawsze skutkują postawieniem właściwej diagnozy, a co za tym idzie wdrożeniem odpowiedniego leczenia. W tym przypadku konieczne jest wykonanie badań ściśle ukierunkowanych na wykrycie chorób wenerycznych. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie testów PCR na Mycoplasma genitalium, które często dostępne są jako pakiet badań. Testy takie wykonać można bezpośrednio w laboratorium lub samodzielnie w domu, zakupując odpowiedni test w aptece lub na profesjonalnych stronach internetowych. Pacjent wówczas sam pobiera materiał do badań, a następnie wysyła go do laboratorium.

Testy PCR cieszą się dużym powodzeniem, nie tylko ze względu na wysoką skuteczność, ale również niezwykłą czułością na patogeny, co pozwala na wykrycie nawet pojedynczej komórki patogennej. Zapewni więc nie tylko dyskrecję i komfort, ale przede wszystkim szybko ustali diagnozę.

 

5 myśli na temat “Mycoplasma objawy

 1. Masakra teraz bede sie zupełnie irracjonalnie bać że mam coś takiego chociaż nie mam powodów.
  A skoro to się nie ujawnia… Mam takie pytanko – czy może być tak że jest się tylko nosicielem i nigdy nie ędzie objawów czy to tak że prędzej czy później coś wychodzi?

 2. Jak to jest że te wszystkie wirusy i bakterie i grzyby powoduja takie same objawy? Nie kumam niby kazda choroba jest inna a wszedzie powoduje to samo. Ciekawe jak sto lat temu to rozpoznawali.

 3. Wg mnie każda kobieta przed ciążą powinna wykonywać takie testy, skoro to jest zagrożenie dla płodu.

 4. Njagorsze co może być te choroby nawet nie wiesz czy to masz czy nie

 5. Ja zrobilem test pcr i polecam rzeczywiscie jest bardzo dokladny i lekarz mial wszystko jak na tacy.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

85 + = 89