Media społecznościowe a jakość usług medycznych

Media społecznościowe a jakość usług medycznych
Zagłosuj

W dzisiejszych czasach każda osoba publiczna, instytucja prywatna czy państwowa, jak również wszelkie firmy, muszą być obecne w social media. Jest to nie tyle ważne, co wręcz niezbędne z punktu widzenia marketingu. Reklama w social media jest bezcenna, gdyż z mediów społecznościowych regularnie korzystają miliony ludzi. Każda agencja social media ma dziś więc mnóstwo pracy starając się zwrócić uwagę internautów. Jaka jednak wynika z tego korzyść dla zwykłych użytkowników social media?
Jedną z praktycznych korzyści użytkowania portali społecznościowych jest możliwość uzyskania wskazówek dotyczących dbania o zdrowie. Nie brakuje bowiem stron na portalach, które wypełnione są praktycznymi wskazówkami jak o siebie zadbać.

Oficjalne profile firm medycznych

Jednym z lepszych źródeł informacji zdrowotnych są z pewnością strony firm medycznych, takich jak LUXMED czy SCANMED. Tego typu duże sieci przychodni dbają mocno o to, aby użytkownicy stale odwiedzali ich profil na portalu. Dlatego też zamieszczają tam wiele przydatnych porad. Agencja social media, której zwykle firma tego rodzaju zleca prowadzenie fanpage, dba o to, arby wszystkie zawarte informacje były sprawdzone. Nierzetelne informacje medyczne stanowią bowiem silną antyreklamę dla firmy. Dlatego też, informacje ze stron firm medycznych należą do najbardziej zaufanych w sieci.

Baza specjalistów

Warto też zwrócić uwagę na bazy specjalistów, które są łatwo dostępne między innymi właśnie przez social media. Za przykład niech posłuży najpopularniejsza z tego typu baz czyli ZnanyLekarz. Portal umożliwia odnalezienie lekarza dowolnej specjalności w całej Polsce, a to wszystko zupełnie za darmo. Ponadto, często można nie tylko znaleźć lekarza w bazie, ale również od razu zapisać się do niego na wizytę, mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things.
Ponadto, działa również wiele nieoficjalnych baz lekarzy. Mowa tutaj o grupach społecznościowych zrzeszających nie tyle fachowców, co pacjentów. Umieszczają oni dane kontaktowe sprawdzonych i cenionych przez siebie lekarzy, ażeby inni użytkownicy również mogli skorzystać z ich usług. Co więcej, często również można trafić na wpisy odradzające wizyty  u konkretnych specjalistów.

Porady na blogach medycznych

Jak wspomniano, profile na portalach social media to dla firm medycznych skuteczna reklama, dlatego jest ich bardzo wiele. Jednakże, w social media wielu specjalistów udziela również porad prywatnie. Nie korzystają oni często z agencji social media, lecz samodzielnie prowadzą blogi, na których udzielają porad, czy tez informują o ciekawostkach ze świata medycyny.
Wiele z tego typu blogów zawiera użyteczne oraz sprawdzone informacje. Niemniej jednak, są również takie, których wartość merytoryczna jest bardzo niska. Laik zwykle ma problem z odróżnieniem treści wartościowej od bezużytecznej . Dlatego też, najlepiej korzystać po prostu tylko z tych blogów, które cieszą się największa popularnością.

Trenerzy internetowi

Oprócz porad stricte medycznych, poprzez social media można skorzystać również z instrukcji jak nie dopuścić do konieczności leczenia. Profile na portalach posiadają bowiem prywatni trenerzy, którzy instruują zarówno jak ćwiczyć, aby mieć zdrowe ciało oraz co jeść, by czuć się dobrze. Nie brakuje blogów skierowanych tylko do wegan lub wegetarian. Umożliwiają one poznanie ciekawych przepisów na dania bezmięsne. Instruują również jak się odżywiać, aby organizm nie cierpiał z powodu niedostarczania mu produktów mięsnych. Warto zauważyć, że porad dostarczają również firmy prowadzące kluby fitness czy poradnie dietetyczne. Podobnie jak w przypadku przychodni medycznych, jest to dla nich narzędzie marketingowe.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

2 + 1 =