chude nogi

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Laserowe zamykanie naczynek na nogach
5 (100%) 19 głosy

Popękane naczynka na nogach

Popękane naczynka na nogach nie wyglądają estetycznie dlatego ich pojawienie się w widocznym miejscu, szczególnie na nogach jest problematyczne i powoduje kompleksy. Naczynka takie pojawiają się w postaci pajączków, których wyróżniamy dwa rodzaje: pajączki podskórne (teleanglezje) i żyłki. Teleanglezje osiągają średnicę ok. milimetra, zlokalizowane są tuż pod skórą. Zazwyczaj są niebieskosine lub brunatnoczerwone i mimo, ze są widoczne to nie są wyczuwalne na skórze. Żyłki natomiast powstają w głębszej warstwie skóry a ich średnica osiąga ok. 3 mm, są koloru niebieskiego i są dosyć widoczne, dużo bardziej niż teleanglezje.

Do głównych czynników powodujących pękanie naczyń należą:

 • Obciążenia genetyczne (jeżeli przodkowie mieli predyspozycje do pękających naczynek to również my możemy mieć słabe naczynia krwionośne już od urodzenia)
 • Okres dojrzewania
 • Menopauza
 • Ciąża
 • Otyłość
 • Podeszły wiek
 • Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

SPRAWDŹ – skuteczne usuwanie popękanych naczynek okiem kosmetologa

Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

pajączekOsoby borykające się z osłabionymi naczyniami krwionośnymi nie raz zastanawiały się jak usunąć popękane naczynka na nogach? Dzisiejsza medycyna pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się problemu widocznych naczynek. Najbardziej popularnym i najskuteczniejszym zabiegiem jest zamykanie naczynek na nogach przy użyciu lasera. „To właśnie laser daje najlepsze efekty ponieważ wiązka światła jest w stanie dotrzeć głębiej, gdzie po zetknięciu z hemoglobiną zamienia się w enegię cieplną. Pod wpływem tej właśnie energii woda z tkanem odparowuje a naczynko zamyka się.” – przkonuje specjalista. Zabiegi te są zazwyczaj bezbolesne, jedynie niewielki dyskomfort możemy odczuwać jeśli naczynko zlokalizowane jest w tak wrażliwym miejscu jak choćby skrzydełka nosa.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – metody

W gabinetach mamy do dyspozycji kilka zabiegów zamykania osłabionych, rozszerzonych, popękanych naczynek krwionośnych. Do wyboru mamy między innymi zabieg laserem Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm, Laserem Varilite oraz laserem Quadrostar Pro Yellow. Laserowe zamykanie naczynek na nogach jest szybkie, bezpieczne i skuteczne a odpowiednią metodę pomoże nam dobrać specjalista.

 • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm – zabieg tym laserem polega na traktowaniu zmian wiązką światła. Laser sięga dosięga głębiej zlokalizowane naczynka powodując ich obkurczenie i zamknięcie. Dodatkowym atutem jest to, że urządzenie wyposażone jest w system chłodzący, dzięki czemu zamykanie naczynek na nogach staje się w zupełności komfortowe
 • Laser Varilite –przeznaczony jest głównie do zamykania naczynek płytkich. Wiązka lasera jest aplikowana bezpośrednio w naczynko, tam po zetknięciu z hemoglobiną nagrzewa je do odpowiedniej temperatury. Naczynko po takim zabiegu obkurcza się i zamyka.
 • Quadrostar Pro Yellow – skupiona wiązka światła emitowanego przez ten laser działa punktowo, oznacza to, że okoliczne tkanki są bezpieczne, światło lasera przenikając przez skórę nie uszkadza jej a po zetknięciu z hemoglobiną następuje koagulacja, obkurczenie oraz zamknięcie naczynka.

Zamykania naczynek na nogach – efekty

Zamykanie naczynek na nogach może spowodować niewielki obrzęk lub rumień, strupki czy też lekkie zabarwienie skóry bezpośrednio po zabiegi, jest to całkowicie normalne. Zmiany te w zależności od indywidualnych predyspozycji klienta mogą utrzymywać się do kilku tygodni. Zabieg z reguły przynosi natychmiastowe efekty, ale to również jest kwestią indywidualną, może się okazać, że klient musi umówić się na kolejną wizytę gdyż jedna jest niewystarczająca. Zabiegi laserem nie trwaja długo, uzależnione są od ilości naczynek, które chcemy zamknąć, przykładowo zamykanie naczynek na nogach trwa około pół godziny.

Zamykanie naczynek na nogach – przeciwwskazania

Zamykanie naczynek na nogach jest zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym jednak nie każdy może pozwolić sobie na niego. Przede wszystkim najistotniejszą kwestią jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze odpowiednią metodę ale przede wszystkim oceni czy możemy poddać się zabiegowi.
Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu m.in. :

 • ciąża, karmienie piersią,
 • zmiany nowotworowe,
 • stany zapalne skóry (opryszczka),
 • zaburzenia krzepnięcia i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (aspiryna),
 • zaburzenia krążenia
 • wrażliwość na światło
 • świeża opalenizna
 • używanie/przyjmowanie preparatów światłouczulajacych np. z retinolem, wit. C, kwasami AHA, BHA, z dziurawcem, nagietkiem, tetracykliny, retinoidy
 • skłonność do bliznowacenia,
 • niedawno przeprowadzone zabiegi złuszczające
 • infekcje bakteryjne/grzybicze/wirusowe.

3 myśli na temat “Laserowe zamykanie naczynek na nogach

 1. Zastanawiałam się jak osunąć popękane naczynka na nogach i już używałam różnych kremów na to, ale pierwszy raz czytam o takich zabiegach :O

 2. Moja kuzynka korzystała robiła sobie laserowe zamykanie naczynek na nogach i szok jak szybko one zniknęły! Super sprawa!

 3. jeny te popekane naczynka na nogach to zmora, jezeli faktycznie takie zamykanie naczynek dziala to ja sie pisze na to, ja chyba pojde do gabinetu

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

17 − = 11