Jakie leki na łupież pstry bez recepty możemy kupić?

Jakie leki na łupież pstry bez recepty możemy kupić?
4.3 (86.67%) 3 głosy

Łupież pstry jest chorobą grzybiczą, jaka atakuje nasz organizm w chwili słabości. Podstawowymi objawami są okrągłe lub owalne plamy z zaczerwienionymi brzegami. Skóra często się przy tym łuszczy, swędzi i piecze. Poza tym, zaatakowanej grzybem skóry nie da się opalić, co ma związek z syntezowaną przez grzyba malassezia i kwasem azelainowym. Są to substancje które, indukują śmierć melanocytów, odpowiedzialnych za produkcję pigmentu skórnego. Powstające pod wpływem światła słonecznego odbarwienia, przypominają plamy albinizmu nabytego. Różnica polega głównie na tym, że plamy łupieżu pstrego, wykazują tendencje do złuszczania.

ROZPOZNANIE ŁUPIEŻU PSTREGO

Rozpoznanie choroby dotyczy zastosowania specjalnej lampy Wooda, w świetle której, skóra osoby zakażonej świeci, ponieważ grzyb wytwarza związek, będący pochodną tryptofanu, jaka wykazuje fluorescencję. O przyczynach łupieżu pstrego przeczytaj tutaj. Dodatkowo, w celu upewnienia, stosuje się diagnostykę mikrokopową, gdzie poszukuje się strzępków lub zarodników grzyba.

LECZENIE ŁUPIEŻU PSTREGO

Mimo iż, leczenie powinno być poprzedzone konsultacją lekarską, dostępne są w aptece na łupież pstry leki bez recepty. Zwykle zawierają one ketokonazol, klotrimazol, mikodazol, cyklopiroks, imidazol, selen, kwas salicylowy. Chorobę można leczyć samemu, stosując naskórnie i miejscowo różnego rodzaju kremy, żele, mydła i szampony bez szkodliwych sls, takie jak np. Nizoral 2%. W zależności od intensywności objawów, preparaty stosuje się średnio 1-2 razy dziennie przez ok. 2-4 tygodnie. Środki zawierające ketokonazol lub flukonazol stosuje się od 7 do 10 dni, zgodnie z zaleceniami lekarza. U dzieci stosuje się preparaty łagodne, zawierające flukonazol, ale wyłącznie pod nadzorem lekarza! Wiedz, że dostępne są wyłącznie na receptę! Leki na łupież pstry bez recepty to przede wszystkim wspomniane już balsamy i żele, przeznaczone do stosowania miejscowego. Są w pełni bezpieczne i śmiało mogą stosować je nawet kobiety w ciąży. W przypadku karmiących mam, mogą być stosowane preparaty naskórne, jednakże, odstępuje się od podawania tabletek doustnych.

2 myśli na temat “Jakie leki na łupież pstry bez recepty możemy kupić?

  1. Nizoral z tego co czytałam sobie na forach pomaga jedynie w początkach łupieżu pstrego. Jeśli macie spory łupież to proponowałabym nie marnowac kasy na nizorale i inne szampony, które są przeznaczone do normalnego łupieżu ale od razu szarpnąć się na Pityver. Jest o wiele mocniejszy, ma lepszy skład i rzeczywiście dobrze sobie poradził z łupieżem pstrym. Przy codziennym stosowaniu usunęłam w 2 tygodnie.

  2. Na mnie żadne domowe sposoby nie podziałały, dopiero jak się zaczęłam stosować Pityver to zauważyłam różnice, teraz nie mam już problemu wcale. Myślę, że to przez selen w szamponie, on własnie dobrze sobie radzi.

Dodaj komentarz

Nazwa *
Email *
Witryna internetowa

83 − 76 =