Jaki wybrać krem na trądzik różowaty

Jaki wybrać krem na trądzik różowaty
5 (100%) 3 głosy

Trądzik różowaty jest niestety chorobą przewlekłą.Występuje on już u około 2% populacji najczęściej w wieku 25-35 oraz 45-55 lat. Jej charakterystyczny objaw to różowe zaczerwienienie w centralnej części twarzy często pojawia się również rumień, krostki lub gródki. Z pozoru brzydkie zmiany dotykają kobiety. Owszem możemy się spotkać z takim objawem u mężczyzny ale jest to rzadszy widok niż jeżeli u kobiety.

Dlaczego się pojawia  i jak postępuje ?

Na początku pojawienia się trądzika różowatego pojawiają się rumieńce. Spowodowane są one przez alkohol, ostre potrawy a najczęściej nadmierną ilość stresu. Następnie pojawia się trwale rumień, wypryski na twarzy którym często towarzyszy ból. 

Leczenie.

Zwalczenie trądzika jest niebywale trudne ale jest wykonalne. Najważniejsze jest jednak to, że jak już raz się on pojawi to pozostanie do końca.  Do tej walki powinniśmy użyć preparatów które będą poprawiały nam krążenie krwi, będą przeciwbakteryjne i właśnie przy tym się chwileczkę zatrzymamy. Środki przeciwbakteryjne poprawiają kondycje naszej skóry, oczyszczają  ją ze wszystkich niepotrzebnych zanieczyszczeń co przy występowaniu tej choroby jest niezwykle ważne. Zwykłe toniki nam nie zdadzą egzaminu powinniśmy zaczerpnąć zdania eksperta np. : lekarza, farmaceuty, kosmetyczki. No a więc co wybrać aby zwalczyć w jak największym stopniu chorobę ? Jaki krem wybrać? Co powinien zawierać ?

Krem, którego chcemy użyć aby zwalczyć trądzik pod żadnym pozorem nie powinien zawierać :

  • mięty
  • alkoholu
  • kamfory
  • składników zapachowych
  • olejków eterycznych

W ulotce kremu, który chcemy zastosować powinno być zapisane iż powoduje zmniejszenie zaczerwień występujących na twarzy, które będą potwierdzone badaniami klinicznymi. Z rozpoznania w aptekach w mojej okolicy najbardziej polecanym kremem na takowy problem jest „Acnerose”. Krem ten oprócz skutecznego działania jeżeli oczywiście stosuje się go regularnie przyspiesza proces gojenia się ran na skórze, dodatkowym atutem wzmacnia naczynka dzięki czemu są one mniej podatne na ponownie pojawienie się wystąpienia silnego trądzika. Produkt ten powinien być dodatkowo wzbogacony w witaminę B3. Powinien zmniejszyć ból, podrażnienie,uczucie swędzenia co często również towarzyszy przy tego rodzaju problemie. Również powinniśmy spojrzeć na kremy, maści które w swoim składzie mają kwas azelainowy uzyskiwany jest on z pszenicy oraz jęczmienia. Jedyny minusem jest to, że pacjent który jest uczulony na zboża nie powinien kupować produktu z tym kwasem. Ponieważ może wystąpić u niego reakcja alergiczna która dodatkowo podrażni skórę i trądzik będzie jeszcze bardziej widoczny.

Przeczytaj też: http://beztradziku.pl/inne/dermokosmetyki-tradzik-rozowaty/

Dieta przy stosowaniu kremu.

Przyczyną schorzenia jakim jest Rasacea to tak jak wspomniałam wcześniej zła dieta. Aby stosowanie leku przyniosło nam jeszcze większą skuteczność powinniśmy zadbać o nasze zdrowe samopoczucie. Musimy usunąć z naszego codziennego życia nadmierny stres. Zmienić nasze dotychczasowe nawyki dietetyczne. Musimy zwracać uwagę na to by nasze posiłki nie były pikantne. Wiele z nas nie zwraca uwagi na to iż przyprawy takie jak chilli, pieprz cayenne negatywnie wpływa na nasz układ pokarmowy co przyczynia się do złego stanu naszej skóry. Również mocna kawa, czarna herbata   powinna być wyeliminowana. Możemy zastąpić to wodą mineralną. Ale alkohol jest tu i tak najważniejszy. Przy stosowaniu jakiegokolwiek kremu, maści czy antybiotyku musimy pozbyć się go z naszego codziennego meni.

Kończąc artykuł na temat kremu chciałabym powiedzieć, że to iż będziemy używać- używali samego kremu nie da nam 100u% satysfakcji. Wiele czynników składa się na naszą piękną i młoda skórę. Nie ważne ile mamy lat. Zawsze musimy dbać o nią jakby była to ostatnia rzecz jaka nam zostaje. Bo wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy. Jest ona na drugim miejscu ale również jest ważny. A więc moi drodzy czytelnicy. Dbajmy o naszą skórę każdego dnia naszego życia. Przy oglądaniu telewizji, podczas odpoczynku w ogrodzie czy nawet relaksującej kąpieli po ciężkim dniu pracy. Serdecznie was pozdrawiam. 

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

− 6 = 4