Jaki jest najskuteczniejszy zabieg na rozstępy?

Jaki jest najskuteczniejszy zabieg na rozstępy?
5 (100%) 11 głosy

Rozstępy szpecą naszą skórę, przypominają swoim wyglądem blizny. Mogą się tworzyć na ciele z różnych powodów, u kobiet najczęściej są to rozstępy po ciąży, u mężczyzn zauważyć można rozstępy na bicepsie – szczególnie sportowców uprawiających kulturystykę. Likwidacja rozstępów nie jest łatwą, ani tanią sprawą. Jeśli zastanawiamy się jak pozbyć się rozstępów? Najlepiej brać pod uwagę najbardziej skuteczne metody, które oferują nam lekarze medycyny estetycznej. Specjaliści znający prawidłowości funkcjonowania ludzkiego organizmu najlepiej są w stanie zdiagnozować problem i na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta określić w jego przypadku jak się pozbyć rozstępów. Zabieg na rozstępy należy dobrać pod kątem studium konkretnego przypadku.

Sposobów na rozstępy jest wiele:

  • mezoterapia igłowa – polega na ostrzykiwaniu skóry pokrytej rozstępami niewielką dawką kwasu hialuronowego z witaminą C. Substancje powodują nawilżenie i odżywienie skóry, a także przyspieszają procesy regeneracyjne.
  • laser frakcyjny – jest inwazyjną metodą, działa na skórę poprzez nakłuwanie jej w miejscach chorobowych. Usuwa stare komórki i jednocześnie pobudzają skórę do produkcji kolagenu.
  • ultradźwięki i krioterapia – za pomocą kilku głowic wykorzystuje ultradźwięki i mrożenie do pobudzania skóry w procesach regeneracyjnych
  • promieniowanie podczerwone – za pomocą specjalnej głowicy wytwarzającej promieniowanie podczerwone rozgrzewa poszczególne partie skóry, powodując tym obkurczanie się rozciągniętych włókien kolagenu oraz pobudza do wytwarzania nowego kolagenu.

Decydując się na którykolwiek zabieg na rozstępy, musimy, mieć świadomość, że inaczej leczy się rozstępy po ciąży, czyli na przykład rozstępy na piersiach, a inaczej rozstępy na bicepsie. Nasza skóra w jednych miejscach jest delikatniejsza w innych miejscach mniej. Każdy osoba ma inną skórę, może być wrażliwa lub na coś uczulona (tak jak opisane tutaj). Z tego powodu jeśli zdecydujemy się na któryś zabieg na rozstępy, warto żeby przeprowadził go specjalista medycyny estetycznej.

11 myśli na temat “Jaki jest najskuteczniejszy zabieg na rozstępy?

 1. Ja do usunięcią rozstępów skorzystałam z mezoterapii igłowej, rozstępy lekko zanikają, polecam 🙂

 2. Mi z walką z rozstępami pomógł laser frakcyjny, dla mnie zabieg był troche nieprzyjemny, ale było warto 🙂

 3. Polecam na rozstępy zabieg promieniowaniem podczerwonym. Po dłuższej terapii widać efekty.

 4. Moim faworytem na rozstępy jest zabieg mezoterapii igłowej, efekty widoczne po pierwszym zabiegu. 😀

 5. Zbyt późno rozpoczęłam kurację kremami na rozstępy. Blizny są już białe i kremy nic nie dają. Niedługo wybieram się na zabieg usuwania rozstępów do Clinica Cosmetologica. Posiadają oni szereg różnych urządzeń usuwających rozstępy. Mam wile koleżanek, które pozbyły się rozstępów w tej placówce medycyny estetycznej i bardzo sobie chwalą szybkość uzyskiwanych efektów.

 6. W obecnych czasach likwidacja rozstępów jest dosyć łatwa i skuteczna dzięki laseroterapii. Ja miałam wykonywany zabieg laserem frakcyjnym Palomar Emerge – jest to bardzo uniwersalne urządzenie usuwające różnego rodzaju blizny czy to po rozstępach czy np. trądziku. Efekty zauważyłam już po 3 zabiegu:)

 7. Ja aktualnie jestem w ciąży i specjalista powiedział, że zabieg usuwania rozstępów laserem będę mogla wykonać dopiero parę miesięcy po urodzeniu dziecka.

 8. Bardzo przyjemny artykuł. Właśnie sama się zastanawiałam czy są jakieś sposoby na stare blizny po rozstępach i proszę są.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

+ 18 = 23