Jak zrobić własny krem do twarzy?

Jak zrobić własny krem do twarzy?
4 (80%) 5 głosy

Niejednokrotnie kobiety, aby zachować swoją urodę, wydają pieniądze na różnorodne kremy, jednak nie wszystkie wiedzą, iż najlepsze kosmetyki – według powszechnej opinii – to takie, które – są zrobione samodzielnie. Ich zalet jest wiele, a przede wszystkim jedna, najważniejsza – zawierają tylko naturalne składniki, do których każdy ma dostęp. Najważniejsze więc: jak zrobić własny krem do twarzy?

Na początek należy przygotować wszystkie niezbędne składniki, takie jak: frakcja wodna, frakcja olejowa oraz emulgator.

Po pierwsze – używamy miękkiej wody, bądź też hydrolatu (jest to woda kwiatowa powstała za sprawą destylacji olejku aromaterapeutycznego). Dodajemy do niej tak zwaną glicerynę, która nawilża skórę i poprawia jakość samego kremu. Po drugie – jako podstawę bierzemy olej, który dobrze się wchłania, a zarazem nie jest zbyt tłusty. Po trzecie – łączymy wodę oraz olejki z emulgatorem, który pozwoli się im połączyć. Jednym z nich może być między innymi wosk pszczeli z właściwościami pielęgnacyjnymi. Wcześniej jednak należy mieć na uwadze, aby był on całkowicie rozpuszczony (w temperaturze powyżej 60 stopni). Po czwarte – finalnie – dodajemy do sporządzonego kremu witaminy E, lanolinę, wyciągi (np. z zielonej herbaty), olejki aromatyczne, bądź inne składniki – według własnych preferencji.

Główną zaletą kremu stworzonego we własnym zaciszu domowym jest znajomość wszystkich składników, jednak podobne dodatki posiada również krem Richevon. To właśnie on jest skomponowany ze składników w pełni wolnych od chemii, podobnie jak produkty tworzone w domu.

Serum to jest bogate w liczne wyciągi, takie jak z kwiatów lawendy, bądź ekstrakt z ruszczyka kolczastego i powstał bez zastosowania składników pochodzenia chemicznego. Richevon jest dedykowany kobietom posiadającym skórę wrażliwą, naczynkową, a także skłonną do podrażnień i licznych reakcji alergicznych. Zapobiega on pogłębianiu się zmarszczek, a także jest codzienną podstawą domowej pielęgnacji twarzy, dlatego – jeśli nie chcemy tworzyć kremu w domu – warto wybrać markę sprawdzoną.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

− 3 = 3