Jak skutecznie pozbyć się pryszczy?

Jak skutecznie pozbyć się pryszczy?
4.5 (90%) 2 głosy

Pryszcze to jeden z objawów powszechnej choroby skóry pojawiającej się w każdym wieku, bez ograniczeń. Jednakże, najwięcej symptomów można zauważyć w okresie dojrzewania wśród nastolatków. Trądzik obiera najbardziej wrażliwe miejsca, jak twarz, dekolt, plecy i okolice przedramion. Główną przyczyną schorzenia są zmiany w funkcjonowaniu gruczołów oraz zablokowanie porów skórnych. Wtedy też twarz staje się tłusta oraz szara. Co więcej, istnieje grupa czynników negatywnie wpływających na rozwój trądziku, do której można zaliczyć:

  1. zmiany hormonalne,
  2. infekcje bakteryjne,
  3. nieprawidłowa dieta,
  4. nadmierny stres,
  5. przyjmowanie niektórych leków,
  6. alergia na tworzywa sztuczne.

Aby skutecznie pozbyć się zmian trądzikowych należy podjąć kilka, fundamentalnych kroków. Po pierwsze, warto rozpocząć od znalezienia źródła problemu, a więc przeanalizować swoją dietę, regularność miesiączek, ilość stresujących sytuacji i przebadać swoją krew. Kiedy będzie wiadomo, gdzie tkwi problem należy przejść do konkretnego działania, bezpośrednio oddziałującego na trądzik. Tutaj wyjścia są dwa: leczenie dermatologiczno-kosmetyczne albo leczenie do ustrojowe. W tym drugim przypadku antybiotyki lub tabletki regulujące poziom hormonów przepisuje lekarz specjalista. Leczenie trądzika trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, a w niektórych okolicznościach wymaga dodatkowej obserwacji endokrynologa lub ginekologa.

Najczęściej jednak w walce z trądzikiem wykorzystuje się wszelkiego rodzaju kremy, toniki, żele i sztyfty. To dobra droga, ale trzeba pamiętać, że nie każdy preparat jest odpowiedni do typu naszego schorzenia. Osoby posiadające tłustą skórę muszą uważniej dobierać kosmetyki, tak samo jak osoby o cerze mieszanej lub suchej. Ponadto, należy wybierać preparaty, które w swoim składzie posiadają naturalne wyciągi z roślin. Takim kosmetykiem jest naturalne serum do twarzy marki Sevolium specjalnie stworzone dla osób z zaczerwieniami, wypryskami o tłustej skórze. Krem ten działa od wewnątrz, czyli zabija źródło problemu. Co więcej, posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka. Dzięki, wyciągom z lawendy, lukrecji, nagietka nawilża skórę i łagodzi podrażnienia.
Z trądzikiem najskuteczniej walczyć od środka, ale nie należy również zapominać o zewnętrznej pielęgnacji, by uniknąć brzydkich blizn i mało estetycznych podrażnień.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

77 + = 81