Jak powstrzymać reumatyzm

Jak powstrzymać reumatyzm
5 (100%) 7 głosy

Reumatyzm jest bardzo niebezpieczną chorobą, dlatego też warto dowiedzieć się jak skutecznie powstrzymać rozwój chorób reumatycznych. Najskuteczniejszym sposobem walki z reumatyzmem jest rehabilitacja ruchowa, która przynosi bardzo satysfakcjonujące wyniki.

Profesjonalne leczenie reumatyzmu

Skuteczne leczenie reumatyzmu ma zazwyczaj charakter kompleksowy i obejmuje przeważnie indywidualny dobór stosownych środków farmakologicznych, dietę i rehabilitację ruchową. Głównym zadaniem leków na reumatyzm jest zmniejszenie wytwarzania mediatorów zapalenia, czyli wszystkich tych substancji, które wywołują chorobę.

W wielu przypadkach niezbędna jest profesjonalna rehabilitacja ruchowa, czyli specjalistyczny układ ćwiczeń, bez których chore stawy ulegać będą coraz to większym zniekształceniom. W przypadku reumatyzmu ból sprawia największy ból, ale to właśnie on najskuteczniej hamuje rozwój choroby. Brak stosownej rehabilitacji bardzo niekorzystnie wpływa na odżywianie chrząstki stawowej.

W przypadku wielu chorób reumatycznych, bardzo dobre efekty przynoszą masaże, leczenie ciepłem i zimnem oraz elektroterapie, które w naszym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią również ultrasonoterapie i magnetoterapie.

Sprawdzone sposoby na bóle stawów

W dzisiejszych czasach całkowicie zmienił się sposób podejścia do reumatyzmu, a dokładniej mówiąc do metod jego leczenia. Jeszcze kilka lat temu skupiano się wyłącznie na zwalczaniu objawów zaatakowanych stawów. W chwili obecnej, przy pomocy nowoczesnych środków farmakologicznych, można bardzo skutecznie leczyć nie tylko objawy, ale również przyczyny. Przykładowo w reumatoidalnym zapaleniu stawów stosuje się bardzo silne leki cytostatyczne, które bardzo skutecznie blokują podziały komórkowe, dzięki czemu można nawet w 100% zahamować chorobę. Najlepsze wyniki przynoszą leki biologiczne, które są jednak jak na razie bardzo drogie, przez co nie wszyscy mogą skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Dna moczanowa – artretyzm

Artretyzm jest bardzo starą chorobą, ale niestety współczesna medycyna nie jest jeszcze w stanie sobie z nią poradzić. Dna moczanowa to przewlekła choroba, która wywoływana jest przede wszystkim zaburzeniami przemiany materii. Głównymi objawami tej choroby są dotkliwe bóle oraz zniekształcenia stawów. Przy bardzo zaawansowanych postaciach, artretyzm może doprowadzić nawet do całkowitego i co najgorsze nieodwracalnego uszkodzenia narządu ruchu. Artretyzm może doprowadzić również do zajęcia wielu innych narządów w tym między innymi nerek, czy kamicy moczowej.

Główną przyczyną bólu oraz zniekształcenia stawów jest nadmiar kwasu moczowego. We krwi może rozpuścić się tylko określona ilość kwasu moczowego, dlatego też wszelki nadmiar powoduje powstawanie kryształków osiadających na stawach. Jeżeli kwasu jest za dużo, to powstają moczany, które jak brzytwa ranią tkankę i powodują bardzo niebezpieczne stany zapalne. Choroba może rozwijać się przez bardzo wiele lat i nie dawać żadnych objawów, dlatego też warto systematycznie badać stężenie kwasu moczowego w surowicy krwi.

Jedna myśl na temat “Jak powstrzymać reumatyzm

  1. U mnie ból pojawił się nagle, a zaczęło od łokcia. Najpierw lekarze sądzili, że to łokieć tenisisty, ale gdy do łokcia dołączyło kolano stwierdzili, że to reumatyzm. W moim przypadku pomogło połączenie krioterapii oraz suplementacja dużą dawką omegi 3 i zażywanie roślinnego preparatu Reumpapai.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

− 2 = 4