Jak leczyć zapalenie mieszków włosowych?

Jak leczyć zapalenie mieszków włosowych?
5 (100%) 1 głosy

We współczesnym świecie gładkie i zadbane nogi u kobiety to obowiązujący standard. Obojętnie jaka jest pora roku czy zima czy też lato, każda z kobiet powinna dbać, aby jej nogi nie były pokryte włoskami. Usuwanie owłosienia można wykonywać na różne sposoby. W domu najczęściej wybiera się golarkę przeznaczoną dla kobiet z podwójnymi lub potrójnymi ostrzami i paskami nawilżającymi. Zabieg ten jest czasochłonny i wymaga dużej dokładności, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Jest niewygodny i trudny, poza tym łatwo o skaleczenie w momencie gdy się spieszymy. Najgorsze jest to, że włoski wzmacniają się po każdym kolejnym goleniu, robiąc się coraz grubsze i ciemniejsze. Goląc je cały czas łatwo o zapalenie mieszków włosowych, czyli wrastające się włoski w skórę, które przybierają postać czerwonych krostek.

Zapalenie mieszka włosowego leczenie

Zapalenie mieszków włosowych leki na to są różne oraz zabiegi. Dobrymi lekami na taką przypadłość są kremy lub maści posiadające w składzie mocznik. Zapalenie mieszków włosowych po depilacji może wystąpić tak samo jak po goleniu. Salony kosmetyczne czy też SPA oferują różne zabiegi na taką dolegliwość, na przykład:

  • laserowa depilacja – trwałe usunięcie owłosienia rozwiązuje raz na bardzo długi czas albo nawet na zawsze problem niechcianego owłosienia, a co za tym idzie uniknięcia zapalenia mieszków włosowych.  Jest to seria zabiegów.

Zapalenie mieszków włosowych leczenie domowe  

Jeżeli ktoś szuka tańszych rozwiązań, to z problemem  zapalenia mieszków włosowych można walczyć domowymi sposobami.  Bardzo rzadko występuje zapalenie mieszka włosowego na głowie, jeśli jednak tak się stanie warto zakupić odpowiedni szampon z apteki, ponieważ domowe sposoby przy skórze głowy mogłyby być mało skuteczne. Częściej problem zapalenia mieszków włosowych występuje na nogach. W domu leczenie zapalenia mieszka włosowego na nogach najlepiej rozpocząć od nawilżenia skóry. Ważne, aby miejsce chorobowe nie było suche i spierzchnięte. Kiedy skóra jest rozmiękczona, warto zrobić pod prysznicem peeling, który pozwoli zetrzeć stary, zrogowaciały naskórek. Peeling, aby był dobrze wykonany powinien być robiony na przykład takim sposobem:

  • najlepiej zrobić go po kąpieli lub prysznicu, kiedy skóra jest namoczona wodą
  • do peelingu można wykorzystać przeznaczone do tego kosmetyki, ale jedną z najlepszych opcji, którą warto przetestować jest zastosowanie zmielonych ziaren kawy. Pomysł na zużycie zmielonych ziaren kawy (nawet po zaparzeniu) jest bardzo tanią i dobrą alternatywą dla drogeryjnych produktów. Peeling kawowy to zmielone ziarna z kawy najlepiej połączone z żelem do mycia. Peeling kawowy jest dobrym sposobem ze względu na odpowiednią grubość (drogeryjne produkty często są zbyt delikatne i nie dają tak dobrych efektów). Poza tym jest rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ wykorzystujemy zużytą kawę czy to z ekspresu czy z zalanej kawy przez nas w filiżance.
  • peeling należy wykonywać okrężnymi i dynamicznymi ruchami.

Po zabiegu skóra na nogach powinny być odżywiona krem lub balsamem. Jeśli to nie pomaga należy ręcznie usuwać wrośnięte włoski pincetą po czym najlepiej zdezynfekować krostę i bardzo dobrze zasypać miejsce pudrem dla noworodka (używanego przy podrażnieniach skóry).

 

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

39 + = 46