Choroby weneryczne – HPV

Choroby weneryczne – HPV
5 (100%) 1 głosy

Choroby weneryczne są dolegliwością wstydliwą dla chorego i dla jego otoczenia. Często wstyd właśnie jest główną przyczyną zwlekania z wizytą u lekarza i wykonania odpowiednich badań. W naszej świadomości utarło się, że przyczyną zachorowania na każdą z chorób wenerycznych musi być rozwiązły tryb życia i podejrzane kontakty.

Tymczasem nasze życie seksualne wcale nie musi być rozwiązłe, by zarazić się chorobą weneryczną. Wystarczy przecież jeden partner lub partnerka oraz stosunek seksualny bez zabezpieczeń, by cierpieć na taką przypadłość.

Podstawowe objawy świadczące o możliwości zachorowania na jedną z chorób przenoszonych drogą płciową , to: brzydko pachnąca wydzielina z penisa lub pochwy, miejscowe i bolesne owrzodzenia, gęste upławy, wykwity skórne oraz ból podczas oddawania moczu. Tym objawom zwykle towarzyszy nieprzyjemny i uciążliwy świąd, a także pieczenie w okolicach narządów płciowym męskich i żeńskich. Każdy z tych objawów występujący niezależnie lub w grupie innych powinien zwrócić nasz uwagę i zmobilizować do wizyty u właściwego lekarza. Wirus HPV może również być przyczyną raka szyjki macicy (http://rakszyjkimacicy.net.pl/przyczyny-raka-szyjki-macicy/)

Aby rozwiać nasze wątpliwości co do zarażenia chorobą weneryczną należy przeprowadzić badanie na wirusa hpv. Można wykonać go u lekarza, a można też kupić w aptece lub internecie zestaw pobraniowy i samemu, w przypadku mężczyzny, pobrać materiał do badania i dostarczyć lub wysłać próbki do odpowiedniego laboratorium. Mężczyźni pobierają próbki do badania z rowka żołędnego.

Koszt badania laboratoryjnego na obecność wirusa hpv wynosi od 140 zł do 350, w zależności ile chcemy zbadać typów wirusa hpv. Więcej na stronie: https://drwenerolog.pl/kategoria-produktu/testy-hpv/

Lekarze pouczają nas, że badanie na wirusa hpv wszystkie osoby aktywne seksualnie powinny wykonać z częstotliwością raz do roku. Naszą czujność powinny budzić szczególnie wszelkie nawracające objawy oraz dyskomfort w okolicach narządów płciowych, u kobiet stany zapalne dróg rodnych u mężczyzn zapalenie cewki moczowej i żołędzi. Co więcej, kobieta powinna wykonać test na obecność wirusa hpv jeżeli planuje zajście w ciążę. Wskazaniem do wykonania tego testu jest również wieloletnie stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub wkładki domacicznej.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa

27 − = 19