Domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy
5 (100%) 6 głosy

Coraz częściej można usłyszeć w mediach o hemoroidach – temat dolegliwości związanych z odbytem i jego okolicami przestał być już tematem tabu. Taką zmianę w naszym społeczeństwie trzeba ocenić jedynie na plus, gdyż wbrew pozorom, jest to bardzo powszechna choroba i wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że brak leczenia i podjęcia jakichkolwiek działań nie tylko będzie uciążliwy w codziennym życiu w związku z chociażby bólem, ale również może skutkować dalszymi powikłaniami. Rzadko kiedy zdajemy sobie również sprawę z tego, że nie zawsze konieczna jest w tym względzie interwencja lekarska, a wystarczyć może stosowanie domowych sposobów na hemoroidy. Czy domowe sposoby na żylaki odbytu zawsze zadziałają?

Kilka metod na hemoroidy

Już na samym początku rozważań na temat sposobów na hemoroidy konieczne jest zaznaczenie, że każdy organizm jest inny i w każdym przypadku rozwój choroby może przebiegać w różny sposób. Tym samym niemożliwe jest do przewidzenia czy w każdym przypadku dany sposób poprawnie zadziała – warto z tego powodu nie poprzestawać na jednej z metod, a stosować przynajmniej kilka z nich, co z całą pewnością przełoży się na efektywniejsze kojenie bólu oraz leczenie hemoroidów.

Domowe sposoby na hemoroidy

Domowy sposób na hemoroidy to między innymi ciepłe kąpiele, nasiadówki, okłady oraz ziołowa herbata. Co powinniśmy dokładnie wiedzieć o powyższych sposobach i w jaki sposób powinniśmy je stosować?

  1. Ziołowa herbata

Pierwszym z zaprezentowanych sposób walki z hemoroidami jest ziołowa herbata. Możemy w tym względzie kupić gotową mieszkankę ziołową, dostępną w każdym markecie, bądź aptece lub też, co będzie znacznie tańszym rozwiązaniem, przygotować takiej mieszanki samodzielnie. Wystarczy nam do tego kilka podstawowych ziół, które powinny się znaleźć w każdej domowej apteczce – pokrzywa, podbiał, babka lancetowata czy chociażby piołun. Warto do tak sporządzonej mieszanki dodać ząbek czosnku, który jest źródłem wielu cennych substancji odżywczych, pozytywnie wpływających na nasz organizm.

  1. Nasiadówki

Pomimo tego, że wielu lekarzy przeczy działaniu nasiadówek, to w Internecie możemy przeczytać bardzo wiele opinii osób, które cierpiały na hemoroidy i stosowały nasiadówki z pozytywnym skutkiem. Jeżeli coś może zadziałać, to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Nasiadówki polegają na kąpieli w pozycji siedzącej z podkurczonymi nogami w wodzie o maksymalnej głębokości 10 centymetrów. Woda może być najwyżej letnia, tj. do około 40 stopni Celsjusza i powinniśmy do niej dolać wywar między innymi z kory dębu, rumianku lub ziołowej mieszanki. Tego typu nasiadówka powinna trwać jednak maksymalnie kilka minut, gdyż w przeciwnym razie może mieć skutek odwrotny od zamierzonego.

  1. Okłady

Kolejnym ze sposobów na hemoroidy są okłady – bądź to przy pomocy specjalnych okładów kupionych w aptece, bądź to przy pomocy kostki lodu zawiniętej w chusteczkę materiałową. Taki okład przykładamy do odbytu oraz jego okolic i trzymamy maksymalnie kilka minut, aby złagodzić ból, a jednocześnie nie przemrozić tamtych okolic.

Powyższa lista w żaden sposób nie zamyka ilości domowych sposobów związanych z leczeniem i zapobieganiem skutkom hemoroidów.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

9 + 1 =