Depilacja laserowa – czy to się opłaca?

Depilacja laserowa – czy to się opłaca?
5 (100%) 1 głosy

Usuwanie niepożądanego owłosienia to codzienność większości kobiet, a także, coraz częściej, wielu mężczyzn. Dzisiejszy kanon piękna nakazuje bowiem posiadanie idealnie gładkiego ciała. Regularna depilacja potrafi jednak być uciążliwa, w szczególności dla posiadaczy i posiadaczek ciemnych, grubych i szybko rosnących włosków. W takiej sytuacji żadna popularna metoda usuwania owłosienia nie wydaje się idealna. Golenia trzeba dokonywać bardzo często, epilacja mechanicznym depilatorem czy woskiem jest bolesna, a kremy do depilacji często są nieskuteczne. Jeśli dodamy do tego wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień i wrastania włosków to ta prosta, codzienna czynność może stać się naprawdę przykrą i uciążliwą koniecznością.

Z pomocą osobom zmęczonym nierówną walką ze zbędnym owłosieniem może przyjść depilacja laserowa. To metoda uznawana obecnie za najskuteczniejszą. Jest przy tym bezpieczna i bezinwazyjna. Z depilacji laserowej największą korzyść wyciągną posiadacze ciemnych włosów i jasnej skóry, ponieważ energia wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez melaninę (barwnik obecny we włosach i skórze). Laser niszczy nieodwracalnie cebulki włosów, powodując trwałe efekty.

Aby depilacja laserowa była w pełni skuteczna, należy przeprowadzić kilka zabiegów. Wiązka lasera działa bowiem jedynie na włosy znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu. Największą wadą tej formy depilacji jest jej koszt. Pojedynczy zabieg to, w zależności od partii ciała, koszt od stu do nawet ponad tysiąca złotych. Efekty jednak potrafią być fenomenalne, dlatego z pewnością wiele osób z chęcią weźmie pod rozwagę depilację laserową.

Dodaj komentarz

Nazwa *
Email *
Witryna internetowa

35 − = 33