Co to jest rzeżączka?

Co to jest rzeżączka?
5 (100%) 2 głosy

Dobrze wiedzieć, że rzeżączka należy do jednej z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Należy również pamiętać, że rzeżączka objawy na mało charakterystyczne, chociaż trudno je zauważyć natychmiast. Należą do nich przede wszystkim ropny wyciek z cewki moczowej i ból podczas oddawania moczu, a u kobiety pojawiają się wydzieliny pochwowe. Ta nieleczona choroba może prowadzić do nieprzyjemnych i niebezpiecznych komplikacji zdrowotnych. Dla bezpieczeństwa warto wykonać wygodny test na rzeżączke. Takie badanie na rzeżączkę nie jest zbyt skomplikowane. Jeżeli jesteśmy chorzy, leczenie należy podjąć tak szybko, jak to możliwe, ponieważ odwlekanie może prowadzić do niebezpiecznych komplikacji, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Nieleczona rzeżączka może również powodować ciążę pozamaciczną. Dlatego tak ważne jest nie tylko zabezpieczenie się prezerwatywą przed zarażeniem się. Jak należy właściwie leczyć rzeżączkę? Dobrze wiedzieć, że rzeżączka leczenie nie jest bardzo skomplikowane. Jeśli po teście dowiadujemy się, że jesteśmy zarażeni rzeżączką, musimy natychmiast udać się do lekarza. Taki specjalista wybierze dla nas najlepszą metodę leczenia. Należy mieć świadomość, że leczenie rzeżączki nie jest niebezpieczne a chorobę można całkowicie wyleczyć. Sposoby leczenia rzeżączki zależą od miejsca zakażenia, ale także od możliwych powikłań spowodowanych chorobą. Podczas leczenia należy brać antybiotyki, co zależy wyłącznie od decyzji lekarza. Warto pamiętać, że nieleczona rzeżączka może prowadzić do szeregu nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych komplikacji zdrowotnych. Wpływ na rozwój powikłań ma również słabość organizmu (więcej o tym tutaj: http://rzezaczka.edu.pl/leczenie-rzezaczki-kobiet-mezczyzn/). Rzeżączka jest spowodowana tylko przez bakterie. Choroba ta może powstać nie tylko poprzez kontakt seksualny, ale to jest najłatwiejszą drogą do infekcji. Wśród osób heteroseksualnych jest to najczęściej spowodowane klasycznym kontaktem pochwowym. Znaczna część zakażeń jest również spowodowana kontaktem ustnym. Wśród gejów najczęstszą przyczyną jest kontakt analny lub odbytniczy. Z drugiej strony, rzadziej dochodzi do infekcji poprzez kontakt z rękami lub używanie tych samych ręczników lub innych artykułów higieny osobistej, a także pościeli lub bielizny. W przypadku mężczyzn pierwsze objawy choroby pojawiają się tuż po kilku dniach od współżycia seksualnego z osobą chorą. Pierwszym z nich są ropne wycieki z cewki moczowej.

Problemy pojawiają się również podczas oddawania moczu. Potem odczuwane jest pieczenie, a czasem silny ból. Każda erekcja jest również bolesna. U kobiet pierwsze objawy rzeżączki są zwykle niezauważalne lub na ogół nie wiązane z tą chorobą. U płci żeńskiej choroba rozwija się dłużej. Zwykle przyjmuje się, że od czasu infekcji wymagane są okresy inkubacji od siedmiu do czternastu dni. Mimo to kobiety częściej mają rzeżączkę. Choroba zaburza u nich cykl menstruacyjny, a w nieoczekiwanych momentach powoduje upławy z pochwy w najmniej oczekiwanych momentach, co powoduje ogromny dyskomfort.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

83 − 78 =