ostrzykiwanie pach botoksem

Botoks a nadpotliwość

Botoks a nadpotliwość
5 (100%) 13 głosy

Leczenie nadmiernej potliwości jest bardzo powszechne. Istnieje wiele metod, które różnią się nie tylko procesem terapii, ale również osiąganymi efektami. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna przykłada tak dużą wagę do leczenia hiperhydrozy, ponieważ nadpotliwość potrafi być bardzo uporczywym problemem, który niejednego człowieka potrafi wpędzić w poważny kompleks. Na szczęście jedną z metod leczenia jest botoks na nadpotliwość, którego użycie stanowi niemal stuprocentową pewność, że problem nadmiernej potliwości dłoni lub czoła zniknie. Niestety, jest to jedynie sposób tymczasowy, który nie zapewnia trwałego efektu.

Czemu stosuje się botoks?

Zapewne wielu osobom botoks kojarzy się z substancją, która w różny sposób wyrównuje nieestetyczne zmiany skórne. W przypadku, w którym zastosujemy botoks na nadpotliwość, substancja porazi toksycznym działaniem końcówki nerwów, które znajdują się przy gruczołach potowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nadpotliwość danej części ciała nie będzie już stanowić problemu, ponieważ w efekcie następuje znaczne ograniczenie wydzielania potu.

Na jakie fragmenty ciała można stosować botoks?

Oczywiście botoks na nadpotliwość stosuje się w miejscu, w którym szczególnie dokucza wydzielający się pot. Istnieją wybrane partie ciała, które z wiadomych powodów cieszą się szczególną popularnością. Chociażby nieustanna nadpotliwość dłoni znacząco przeszkadza w wykonywaniu wielu codziennych czynności. W tym przypadku mamy więc do czynienia nie tylko z problemem estetycznym, ale i utrudnionym funkcjonowaniem, które wywołane jest poprzez nadpotliwość. Profesjonalne wstrzykiwanie botoksu w dłonie pozwala znacząco zmniejszyć problem, dzięki czemu czynności manualne nie będą już utrudnione z powodu wilgotnych rąk. Kolejnym, dużym problemem dla wielu ludzi jest nadpotliwość głowy i twarzy. Wywołuje ona dyskomfort u osób, które odczuwają nadpotliwość chociażby podczas wystąpień publicznych lub codziennego przebywania w towarzystwie innych ludzi. Botoks na czoło pozwala zdziałać cuda i sprawić, że pacjent przynajmniej przez kilka miesięcy będzie czuł się komfortowo w każdej sytuacji.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu jest zbadanie pacjenta przez dermatologa. Następnie lekarz przy pomocy specjalistycznego testu precyzyjnie określa, w których miejscach nadpotliwość czoła jest najbardziej dokuczliwa. Przed zabiegiem pacjent może zdecydować się na miejscowe znieczulenie, chociaż zazwyczaj nie jest ono koniecznie, ponieważ botoks na nadpotliwość nie wywołuje dużego bólu. Substancja wstrzykiwana jest przy pomocy cienkich igieł, które jedynie lekko kłują powierzchnię ciała. Chociaż nadpotliwość stanowi poważny problem, to sam zabieg jest bardzo szybki oraz prosty w przebiegu. Doświadczony specjalista wprowadza botoks na nadpotliwość precyzyjnie i skutecznie, dzięki czemu nawet przez rok pacjent nie musi się martwić uporczywym problemem. Po zaprzestaniu działania botoksu istnieje możliwość powtórzenia całej operacji, co może okazać się dla wielu osób niezbędnym i cyklicznym procesem.

2 myśli na temat “Botoks a nadpotliwość

  1. Niestety, rodzinnie mam problemy z poceniem. Botoks, a nadpotliwość są świetną metodą, aby uniknąć krępacji w codziennych sytuacjach

  2. Czytałem już kiedyś o tym połączeniu – botoks, a nadpotliwość. Od lat zmagam się ze swoim problemem z potliwością, oby ten zabieg skutecznie pomógł 😉

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

+ 4 = 9